Vip Ekspres resmi internet sitesine hoşgeldiniz.

Şehirlerarası Nakliyat

Bir evden başka bir eve taşınmaktan daha zor olan bir şey varsa, o da başka bir şehre taşınmaktır. Yeni bir düzene başlamaya hazırlanırken, başınız çok kalabalık ve bu süreçte işleriniz oldukça yoğun olacak. Taşınma konusunda ne yazık ki her zaman şanslı olamıyoruz. Özellikle başka bir şehre ya da başka bir ülkeye taşınmak söz konusu olduğunda, işinizi şansa bırakmamanız gerekiyor. Şehirlerarası nakliyat için eşyaları kolilere yerleştirirken ve de taşınırken profesyonel bir firma ile çalışma kararı, değerli eşyalarınızın zarar görme riskini büyük ölçüde azaltmaktadır. Her şeyden önemlisi, ev taşıma sürecinde ortaya çıkan stresi azaltmak için önemlidir. Profesyonel bir şirket; eşyalarınızın nasıl kolileneceğini, nasıl paketleneceğini, nasıl taşınacağını ve nasıl korunacağını iyi bilir. Bu da, başka bir şehre taşınırken işinizin büyük ölçüde kolaylaşmasını sağlar. Tabi eşyalarınızı kendiniz paketlemeyi de tercih edebilirsiniz. Bu, maliyet açısından cebinizin biraz daha rahatlamasını da sağlar.

Şehirlerarası Nakliyat İçin Doğru Firmayı Seçmek Neden Önemli?

1) Zamandan Tasarruf Edersiniz

Eşyaların toparlanma, taşınma ve yerleştirilme işlemi ne kadar profesyonel bir ekip tarafından gerçekleştirilirse, bu süreçte harcanan zaman da o kadar azalacaktır. Başka bir şehre taşınmanız gerekiyorsa, evinizi satın aldıktan ya da kiraladıktan hemen sonra şehirlerarası nakliyat firması araştırmalarına da başlamanız gerekiyor.

2) Stres Azalır

Cebiniz için daha avantajlı gibi görünen bir nakliye firması, hem toparlanma hem taşınma konusunda size birçok sorun çıkarabilir. Deneyimsiz ve eğitimsiz bir ekiple çalışmak, özellikle de uzun mesafeli taşınmalarda büyük bir problem oluşturur. Bu noktada da devreye diğer bir seçenek, profesyonel nakliye firmaları giriyor. Özellikle şehirlerarası bir taşımacılık söz konusu olduğunda, mutlaka profesyonel bir ekiple çalışmalısınız.

3) Güvende Olursunuz

Taşınma işlemleri sırasında karşı tarafa güvenmek oldukça önemlidir. Bu, kendinizi de güvende hissetmenizi sağlar. Bu, sadece sizin değil, eşyalarınızın da güvende olduğu anlamına gelir. Değerli eşyalarınız, antikalarınız ve elektronik eşyalarınızı güvende tutmak için doğru ekibi bulmak oldukça önemli. Bu noktada size, eşyalarınızı garanti altına alabilecek ve herhangi bir sorunda size destek verecek bir ekiple çalışmanız, yararınıza olacaktır. Özellikle şehirlerarası nakliyat ya da yurtdışına nakliye işlemlerinde yani uzun yolculuklarda, eşyaların garanti altına alınması, iki kat önemli hale geliyor.

4) Programlı Çalışırlar

Tüm hizmetlerde olduğu gibi nakliye hizmeti alırken de programlı bir çalışma oldukça önemlidir. Sonuçta siz yalnızca bir yerden bir yere taşınıyor olabilirsiniz ancak taşınırken doğru firmayı seçmek bundan çok daha fazlasıdır. Hangi kutunun nasıl taşınacağını, hangi kolinin nereye konacağını ya da hangi eşyaların nasıl paketleneceğini bilmeyen bir ekip, taşınma sürecini korkunç bir duruma getirebilir. Profesyonel ve deneyimli bir ekip, size çok daha kapsamlı ve profesyonel bir hizmet verecektir.

Eğer minimalist bir yaşam tarzı benimsemiyorsanız ya da taşınmak için çok fazla nakliye ücreti ödemeyi gözden çıkarmadıysanız, şehirlerarası nakliyat için fiyat olarak birbirine yakın firmalar arasında en doğrusunu seçmeniz gerekiyor. Yaşadığınız şehri değiştirirken, tüm eşyalarınız da sizinle birlikte gelecek. Tıpkı sizin gibi , taşınacağınız eve onların da güvenli bir şekilde ulaşması gerekiyor. İşte bu noktada devreye, nakliye firmaları giriyor. İşler ters gittiğinde, yeni evinize gittiğinizde gereksiz bir stres içine girmenize neden olur. Kişisel eşyalarınıza zarar geldiğini görmek ya da değerli eşyalarınızın başına kötü şeyler gelmesi hiç istemediğiniz şeylerdir. Bu durumda, onları garanti altına alabileceğiniz, size profesyonel destek sağlayacak bir ekiple çalışmanız gerekiyor.

Şehirlerarası nakliyat hizmetleri, oldukça kapsamlı ve bir o kadar da detaylı bir süreç gerektiriyor. Öncesi, taşınma süreci ve sonrasında farklı sorunlarla karşılaşmamak için işinizi firma seçiminden başlayarak garanti altına almalısınız. Türkiye’nin 81 ili olduğunu göz önüne alırsak, seçeneğiniz de oldukça fazla. Özellikle büyük illerde, evden eve nakliyat ve şehirlerarası nakliyat için çok fazla firma var. Peki, size en uygun olanı hangisi? Bunun için ilk adım, kimlerle çalışacağınızı öğrenmektir. Bu adım genellikle atlanır. İnternetten araştırma yaparken fiyat olarak size en uygun firmayı bulunca direkt anlaşma sağlıyorsanız, işiniz tamamen şansa kaldı demektir. Ya memnun kalacak ya da pişman olacaksınız. İşinizi şansa bırakmayı seçenlerdenseniz, bu durum herhangi bir problem oluşturmayabilir ancak biz yine de taşınma işlemlerinizi şansa bırakmamanızı öneriyoruz. O nedenle kimlerle çalışacağınızı bilmelisiniz. Bunu öğrenmek için neyse ki elinizin altında internet var; yani işiniz artık çok daha kolay. Firmanın websitesi varsa, daha kurumsal bir firma ile karşı karşıyaysanız demektir. Firmanın internet sitesinde ve çeşitli görüş bildirme sitelerinde firma hakkında görüş ve değerlendirmelere kısa sürede ulaşabilirsiniz. Böylece seçim yaparken firmalar arasında eleme yapmak da daha kolay olacak. Şehirlerarası nakliyat sürecinde, eşyaların garanti altına alınması, iki kat önemli hale geliyor. Ve inanın bu noktayı atlamak istemezsiniz!

İster yan sokağa isterseniz de ülkenin diğer bir ucuna taşınacak olun, taşınmak için doğru firmayı seçmek çok önemlidir. Doğru bir ekip, size kolay, stressiz ve profesyonel bir nakliye deneyimi sunacaktır. Her yıl binlerce aile, Türkiye’nin bir noktasından diğerine taşınıyor ve çoğu kişi de ev eşyalarını ve kişisel eşyalarını da yanlarında götürmek istiyor. Bu tip taşınmalar, şehir içinde klasik bir taşınma işinden çok daha fazla özen gerektirir. Peki, bir şehirden başka bir şehre taşınmadan önce nelere dikkat etmelisiniz? Bu ipuçları işinize yarayabilir;

1) Bol Bol Paketleme Malzemesi Alın

Taşınma işlemleri sırasında sandığınızdan daha fazla paketleme malzemesine ihtiyacınız olacak. Eviniz ne kadar küçük olursa olsun, muhtemelen sandığınızdan daha çok malzeme ve koliye ihtiyacınız olacak. Eşyalarınızı kendiniz toparlayacak ve paketleyecekseniz, toparlanmaya başlamadan önce evinize koli ve bant depolayın. Ayrıca mutfak eşyası gibi kırılacak eşyalar için de kabarcıklı sargılar ve gazeteler depolayın. Ayrıca hangi kutunun hangi odaya ait olduğunu belirlemek için işaretleme kalemlerine de ihtiyacınız olacak.

2) Programlı ve Düzenli Olun

Her kutuya ne koyduğunuzu takip edin. Bu şekilde, taşınma işlemleri bittikten sonra kolileri açarken neyi nerede bulabileceğinizi kolaylaştıracaksınız. Hangi kolinin hangi odaya ait olduğunu, üzerine o odanın adını ve eşya grubunu yazarak işinizi büyük ölçüde kolaylaştırmış olacaksınız. Böylece başka bir şehre gelmiş olmanın stresinin yanında, bir de aradığınızı bulamama stresiyle uğraşmayacaksınız.

3) Doğru Boyutu Seçin

Örneğin daha küçük kutularda kitaplar gibi daha ağır öğeleri, daha büyük kutularda daha hafif öğeleri paketleyin. Böylece büyük bir kolinin içine daha çok eşya sığdırabileceksiniz. Ayrıca doğru ağırlığı ayarlamak da önemli. Koliyi gereğinden fazla doldurmak, taşınma esnasında kolinin açılmasına ve işlerin daha karmaşık hale gelmesine neden olabilir.

Şehirlerarası Nakliyat İçin Dikkat Etmeniz Gerekenler

  • Evdeki herkes, yeni evde hemen ihtiyaç duyacağı eşyalarını koliye kendisi doldurmalı.
  • Ayrıca temizlik malzemeleri, çamaşırlar, çarşaflar gibi gider gitmez ihtiyacınız olabilecek genel temel öğeleri içeren bir koli hazırlayın.
  • Resmi belgeler, nüfus kağıtları, ehliyetler, kredi kartları ve nakit paralarınızı yanınızda taşıyın. Çalınma ihtimali olmasa bile, kaybolma riskine ya da aradığında bulunmama ihtimaline karşı bu tip önemli eşyaları taşınırken yanınızda taşımalısınız.
  • Mücevherlerinizi paketlemeyin. Onları da yanınızda taşıyın.
  • Değerli eşyaları paketlemek için özel ambalajlar alın ya da firmayla görüşerek bu konu için danışın.
Evden Eve Nakliyat Teklif Formu