Vip Ekspres resmi internet sitesine hoşgeldiniz.

Evden Eve Nakliyat

Yeni bir eve taşınmaya karar verdiğinizde, belki de en sıkıntılı işlem, nakliye işlemidir. Şehir içi ya da şehirler arası nakliyede doğru ekiple çalışmak oldukça önemli. Burada işinizi şansa bırakmamak, sizin avantajınıza olacaktır. Eşyalarınızı güvenli bir şekilde yeni eve taşıyacak nakliye ekibine güvenmek zorunda kalacaksınız. Peki, evden eve nakliyat için en iyi şirket nasıl seçilir? Nelere dikkat edilmelidir? Yapılacak taşınma işinin sorunsuz olmasını sağlamak için, anlaşma sağlamadan önce nakliye şirketine sormanız gereken bazı şeyler var. Taşınma işi söz konusu olduğunda birçok kişi, evden eve nakliyat için en ucuz olanı seçmenin daha cazip olduğunu düşünür. Sonuçta yalnızca eşyalarınız A noktasından B noktasına taşınacak değil mi?

Ancak aslında gerçek oldukça farklıdır. Profesyonel bir nakliye şirketi; eşyalarınızı yeni evinize taşımakla kalmayacak, işini güvenli ve verimli bir şekilde yapacaktır. Eğer yeni evinize taşınma sürecini sorunsuz bir şekilde atlatmak istiyorsanız, araştırmalarınızı fiyat etiketine göre değil, müşteri değerlendirmelerine göre yapmalısınız. Güvenilir ve kaliteli bir nakliye şirketi seçmek her zaman kolay olmayabilir. Yazımızın devamında, evden eve nakliyat için güvenilir ve profesyonel bir ekiple muhatap olduğunuzdan emin olmak için sormanız gereken soruları bulabilirsiniz...

Eğitimli Personel

Onlara ilk olarak personelin eğitimli olup olmadığını sorun; eğer profesyonel bir nakliye hizmeti almak istiyorsanız, bu sorunun cevabını almanız oldukça önemli. Bu, size kaliteli bir hizmet sunma ihtimalinin daha yüksek olduğu anlamına gelir ve bir şeylerin ters gitmesi durumunda yanıt almanızı ve sorunun çözülmesini kolaylaştırır. Deneyimli ve eğitimli bir personel, işini daha özenle yapacak ve daha profesyonel çalışacaktır. Böylece taşınma işiniz de daha kısa sürecektir.

Sigorta

Sormanız gereken bir diğer önemli konu da eşyaların sigortalanmasıdır. Özellikle son yıllarda, profesyonel nakliye şirketleri bu konuda daha titiz davranıyor. Değerli eşyalarınız ve elektronik eşyalarınızın zarar görmesi durumunda karşınızda muhatap alabileceğiniz birilerini görmek için, mutlaka eşyalarınızı sigortalayan bir nakliye şirketi ile çalışın. Evden eve nakliyat işlemlerinde, bu tür kazalar ile sık sık karşılaşıyoruz. Bazı firmalar daha eve gelirken, herhangi bir sorun olursa sorumluluk kabul etmediklerini dile getirebiliyor. Bu durum başlangıçta büyük bir sorun gibi görünmese de, önemli eşyalarınızın zarar görmesi durumunda canınız çok fazla sıkılabilir.

En İyi Nakliye Firması Nasıl Seçilir?

Yukarıda belirttiğimiz maddeler hakkında bilgi aldıktan sonra kesin bir seçim yapmadan önce başka konuları da düşünebilirsiniz;

Geri Bildirimler

İnternet çağında yaşıyoruz. Dolayısıyla artık yapacağımız her işte, çalışacağımız her firma hakkında bilgi ve değerlendirmelere ulaşmak çok daha kolay. Bir hizmet satın alırken, sizden önce o firma ile çalışan kişilerin görüşlerini araştırın. Daha önce o firma ile sorun yaşayan kişilerin sayısı çok fazlaysa, hizmet almadan önce bir kez daha düşünün.

Masrafları Öğrenin

Profesyonel bir evden eve nakliyat firması, taşınma işlemi başlamadan önce tüm masrafları da belirleyecektir. Bu sayede müşteriler de herhangi bir son dakika masraflarıyla karşılaşmazlar. Evden eve nakliyat firması için maliyeti belirleyen birkaç farklı faktör vardır. Öncelikle bulunduğunuz il ve ilçe, hatta semte göre nakliyat firmalarının fiyatları da değişiklik göstermektedir. Bununla birlikte taşınan eşyaların miktarı, nereden nereye taşınacağı, evlerde asansör olup olmadığı, büyük eşyalara uygun bir asansör bulunup bulunmaması, evin kaçıncı katta olduğu gibi birçok faktör, taşınma işlemi için size verilecek fiyatı etkileyecektir.

Evinizi Görmelerini Talep Edin

Nakliye günü gelmeden ve bulduğunuz firma ile anlaşma sağlamadan önce, telefonla konuştuktan sonra daha detaylı görüşmek ve fiyat almak için evinizi görmelerini talep edin. Aslında birçok firma bunu zaten kendisi talep ediyor. Siz yine de bunu istemeyi unutmayın. Böylece hem kimlerle çalıştığınızı görecek hem de son dakika masrafları ile karşılaşmayacaksınız.

Türkiye'nin dört bir yanında, sayısız nakliye firması var. Seçenekler bu kadar fazla olunca, seçim yapmak da aynı oranda zorlaşıyor. Her gün yüzlerce kişi taşınıyor ve bir o kadar da kişi taşınma sırasında birçok sorunla karşılaşıyor. Profesyonel olmayan bir ekip, cebinizi rahatlatabilir ancak sonuçların kötü olmayacağının da garantisini vermezler. Salondaki televizyonunuz taşınma esnasında zarar görebilir ya da değerli bir eşyanız kırılabilir. Bu gibi durumlarda size yardımcı olacak bir ekiple çalışmaya ihtiyacınız olacak.

İster küçük bir evde, isterseniz de büyük bir rezidans dairesinde oturuyor olun, evden eve nakliyat için profesyonel bir firma ile çalışmaya her zaman değer. Eşyalarınızı toparlama ve taşıma zor bir iş gibi görünmese de, kırılabilir ve değerli eşyaların uygun bir şekilde korunmaları gerekmektedir. Şehir dışına taşınacaksanız, seçeceğiniz nakliyat firması da iki kat önemli hale geliyor. Ülkenin farklı bir yerine taşınırken, fiyatların daha rekabetçi olması nedeniyle seçim yaparken daha da dikkatli olmalısınız. Ayrıca şehirler arası nakliye için dikkat edilmesi gereken bazı önemli noktalar daha vardır. Örneğin gideceğiniz yerde park problemi olup olmadığını öğrenmelisiniz, onun dışında ağır ya da uzun kamyonlar her zaman dik yollar, sıkı virajlar ya da pürüzlü yollarla başa çıkamazlar. Bu gibi durumları de anlaşacağınız firma ile görüşüp, ona göre bir taşınma çizelgesi oluşturmalı ve seçiminizi ona göre yapmalısınız. Evden eve nakliyat firmasını seçtikten sonra, eğer firma yetkilileri ile yüz yüze görüşme durumunuz yoksa, onlara aşağıdaki listede yer alan eşyalarınızın fotoğraflarını ve bilgilerini göndermeyi deneyin;

  • Değerli tablolar, antika eşyalar, değerli diğer nesneler,
  • Piyano gibi özenle taşınması gereken eşyalar,
  • Gardırop gibi sökülmesi gereken büyük mobilyalar,
  • Değerli halı ve perdeler,
  • Sizin taşıyacağınız eşyalar,

Profesyonel bir firmayla çalışıyorsanız, onların işini kolaylaştırmak ve nakliye işinin sorunsuz hallolmasını sağlamak için; gideceğiniz evde kolilerin doğru odalara koyulmasını sağlamak için dairenin fotoğrafını da gönderebilirsiniz.

Evinizi Taşınmaya Hazırlayın!

Eşyaları toplama ve yeni eve götürme işlemleri başlamadan önceki süreç, taşınmaya hazırlanmak ve toparlanmak için harika bir fırsattır. O büyük günün stressiz olmasını sağlamak için şu ipuçlarını takip edin;

1) Eşyaları Önceden Toparlayın

Yeni bir eve taşındığınızda karşılaşmak isteyeceğiniz en son şey, koliyi açtığınızda eşyaların özensiz toplandığını görmek ve kırılmış eşyalarla dolu bu koli için para ödemektir. Bu durumda, eğer çok meşgul bir hayatınız yoksa, eşyalarınızı kendiniz toplamalısınız. Böylece neyin hangi kolide olduğunu hatırlamak da yeni evinize yerleşmek de daha kolay olacaktır.

2) Mobilyaların Nereye Konulacağını Planlayın

Evden eve nakliyat sırasında taşınma işini kolaylaştırmanın en iyi yolu yeni gideceğiniz evin fotoğraflarını önceden çekmek ve mevcut mobilyalarınızı nerede kullanacağınızı planlamaktır. Eşyalarınız, yeni eviniz için yeterli mi ya da tüm eşyalarınızı sığdırabilecek misiniz? Bir plan yapmak, o büyük gün geldiğinde işlerin tıkır tıkır ilerlemesini sağlayacak.

3) Gereksiz Eşyalardan Kurtulun

Taşınırken işinizi kolaylaştıracak bir diğer önemli madde de gereksiz eşyalardan kurtulmaktır. Yeni bir ev, yeni bir başlangıçtır. Artık size fazlalık yapan, uzun bir süredir kullanmadığınız mobilya ve eşyaları atın. Yeni evinizde gereksiz gördüğünüz eşyalara yer vermeyin. Bu, sizi büyük ölçüde rahatlatacaktır.

Evden Eve Nakliyat Teklif Formu